פעילות דפי צביעה מיוחסת לרוב לילדים. ישנן סיבות רבות התומכות בדפי צביעה בקרב ילדים, אבל מסתבר שיש לא מעט סיבות שהן עוזרות גם לאנשים בוגרים יותר. לפניכם 10 סיבות מדוע דפי צביעה למבוגרים הם הדבר הנכון והחיובי ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם כפעילות שתורמת לאורך חייכם ברמה המיידית.

1. דפי צביעה בהמלצת הרופא

הפסיכולוג הנערץ "קארל יאנג" מצא דרך מיוחדת לרפות את מטופליו הפסיכיאטרים עם מנדלות לצביעה כחלק מסדרת הטיפולים. לכן, זה לא באמת משנה אילו דפי צביעה למבוגרים תבחרו לצבוע, מודל הריפוי של יאנג תומך בכך.

2. דפי צביעה מפחיתים מתח וחרדה

פעילות הצביעה גורמת למרכז המוח להירגע וכתוצאה מכך גם האדם נרגע באופן כללי ולא רק במהלך הצביעה עצמה, אלא גם לאחר מכן. כאשר מקפידים לתת מידי פעם מנוחה למוח, התוצאה היא רוגע לנפש באופן כללי. צביעה היא מדיטטיבית שקל ליישם אותה בכל זמן פנוי ולשפר את איכות החיים.

3. דפי צביעה משפרים את יכולת הריכוז

צביעה של מנדלות למשל, דורשת ריכוז כדי לא "לצאת מהקווים" אבל זוהי לא דרישה מוגזמת מהמוח שיכולה לגרום למתח. ישנם מחקרים הטוענים כי פעילות הצביעה פותחת את האונה הקדמית של המוח וממקדת אותו – מה שגורם לדאגות ולטרדות לזוז הצידה ולחיות את הרגע. המצב הזה הוא חיוני מאוד לסגנון החיים התובעני והתחרותי של ימינו וכדאי ליישמו בכל הזדמנות.

4. דפי צביעה מסייעים לשפר מיומנויות מוטוריות וחזותיות

צביעה דורשת משני חצאי המוח לתקשר ביניהם והפעילות הזו משפרת מיומנות מוטורית וחזותית כיוון שהיא כוללת לוגיקה של בחירת צורה לצבוע ובו בזמן יצירתיות כאשר מערבבים סוגים שונים של צבעים. לצביעת חוברות או דפי צביעה יש קשר ישיר לריפוי ועשויים לעזור למנוע תופעת שכחה אצל אנשים מבוגרים.

5. דפי צביעה הם ביטוי עצמי ליצירתיות

כל דף צביעה שתבחרו לצבוע, הוא דף שמייצג את עצמכם. זה לא באמת משנה איך מישהו אחר היה בוחר לצבוע דף או חוברת צביעה – זו בחירה שלכם אם לחשוף את הדפים הצבועים שלכם בפני אחרים או לא. אתם יכולים להשתולל בדמיון שלכם עם התאמות צבעים וחללים ללא חוקים!

6. דפי צביעה הם אירוע חברתי

צביעה היא לרוב פעילות שעושים לבד, אבל צביעה למבוגרים דווקא הופכת לטרנד חברתי כיוון שצביעה איננה דורשת ריכוז גבוה במיוחד וגם לא יכולת לצייר. זה מאפשר לאנשים מבוגרים לצייר ובו בזמן לנהל שיחה עם חברים.

7. דפי צביעה הם יצירה אומנותית

לא לכולם יש פנאי או יכולת לבנות יצירות אומנות מורכבות כמו ציורים, פסלים ועוד. לפעמים אפשר להסתפק בדפי צביעה או חוברת צביעה מושקעת של מנדלות או כל ציור אחר שמתאים לצביעה למבוגרים, וליצור עולם מופלא של מלאכת יד הנגישה לכל אחד.

8. דפי צביעה מחזירים אותך לילדות

כאשר אדם מבוגר צובע, הוא מייד חוזר לתקופת הילדות שלו שלרוב היא תקופה נטולת מתח ודאגות. כאשר חוזרים אל אותם רגעים וזיכרונות שמחים, קל להירגע ולהרגיש חיובי וחיוני עכשיו ובעתיד.

9. דפי צביעה עוזרים לצאת מהשגרה

רוב האנשים הבוגרים עסוקים בניהול חיי היום יום שלהם עם עבודה, לימודים, ניהול חיי משפחה ומשימות נוספות. דפי צביעה יכולים לעזור לצאת מהשגרה היום יומית ולהרגיע את הגוף והנפש בסופו של יום ארוך. פעילות הצביעה יכולה למקד את הצובע עם המחשבות והרגשות שלו ולצלול אל תוך עולם פרטי.

10. דפי צביעה כסיוע בהתמודדות עם מצבים רגשיים ומנטליים

להרבה אנשים בוגרים יש הפרעות כפייתיות, הפרעות, לחץ, הפרעות חרדה ודיכאון, הפרעות אכילה, קושי עם שליטה בכעסים, התמכרויות מזיקות ועוד. צביעה מסייעת לאדם המוטרד להסיר את הבעיות וההרגלים השליליים, ולמקד אותו בצורה בטוחה וחיובית.